Horamy je slovenský výrobca bavlnených flanelových košiel. Naším cieľom je priniesť kvalitné produkty podporujúce lokálnu textilnú výrobu. Snažíme sa pritom brať ohľad na životné prostredie a zanechať po sebe čo najmenšiu ekologickú stopu. Naše košele sú vyrábané z certifikovanej bavlny. Všetky „flanelky“, ktoré opustia priestory našej dielne sú jedinečné kúsky, ktoré Vám už na prvý dotyk rozpovedia nezabudnuteľný príbeh.

Ako vznikajú naše produkty

Na začiatku celého výrobného procesu je prírodná bavlnená priadza. V horamy používame priadze vyrobené z organickej bavlny. Ide o geneticky nemodifikovanú bavlnu, pri ktorej pestovaní sa nevyužívajú pesticídy. Priadza sa následne farbí do požadovaných farieb.

Keď je priadza zafarbená, začína proces tkania. Na tkanie sa využívajú priemyselné stroje, ktoré z niekoľkých priadz dokážu utkať flanelovú tkaninu požadovaného typu a vzoru. Výsledná tkanina už síce vyzerá ako hotový flanel, nemá ale všetky požadované vlastnosti. Aby tieto vlastosti získala, prechádza niekoľkými úpravami ako napríklad pranie, počesávanie, sanforizácia a podobne.

Výsledkom týchto procesov je tkanina, ktorú už poznáte z naších košiel. Material je pripravený na strihanie jednotlivých dielov podľa stanoveného strihu.

Po vystrihnutí jednotlivých dielov sa vďaka šikovným slovenským rukám zošijú a zmenia na hotovú košeľu. Ta je na záver finálne skontrolovaná a vybavená klasickými gombíkami alebo stláčacími kovovými gombíkami nazývanimi aj “druky”.

Výsledkom celého procesu sú naše slovenské flanelové košele. Veľa poctivej práce, no výsledok určite stojí zato.

Kvalita a originál

Používame organickú bavlnu s certifikátom GOTS pôvodom z Talianska

Horamy je registrovaná ochranná známka EUIPO No 018256153

Gombíky, ktoré používame sú certifikované Oeko-Tex Standard 100

Updating…
  • Žiadne produkty v košíku.